Trei pui de pisică salvați de pompierii vrânceni

Trei pui de pisică salvați de pompierii vrânceni

 

În cursul serii trecute, pompierii din cadrul ISU Vrancea au intervenit pentru salvarea a trei pui de pisică rămași blocați în subsolul unui bloc situat pe Bulevardul Brăilei din municipiul Focșani.

La fața locului s-a deplasat un echipaj cu o autospecială de intervenție care a acționat pentru localizarea și extragerea în siguranță a animalelor. După o intervenție desfășurată cu grijă și răbdare, cei trei pui de pisică au fost salvați și predați în siguranță persoanelor aflate la fața locului.

Misiunea evidențiază încă o dată implicarea pompierilor vrânceni în sprijinul comunității și capacitatea acestora de a răspunde prompt tuturor situațiilor care necesită intervenție, indiferent de natura acestora.

ISU Vrancea recomandă cetățenilor să solicite sprijinul autorităților atunci când observă animale aflate în dificultate și nu pot interveni în siguranță pentru salvarea acestora.

 

Compartimentul Informare și Relații Publice al ISU Vrancea