Intervențiile pompierilor

Intervențiile pompierilor

 

În urma precipitațiilor abundente înregistrate în municipiul Focșani și în județul Vrancea, pompierii militari din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Anghel Saligny” al județului Vrancea au intervenit pentru gestionarea efectelor produse de vremea nefavorabilă.

Echipajele operative au acționat pentru:

- degajarea unui arbore căzut pe strada Garofiței, din municipiul Focșani;

- evacuarea apei dintr-o gospodărie din comuna Vânători, sat Petrești;

- evacuarea apei din parcarea magazinului SENIC;

- evacuarea a două autoturisme și a unei autoutilitare din pasajul Vâlcele.

 

Pompierii vrânceni au acționat prompt pentru limitarea și înlăturarea efectelor produse de fenomenele meteorologice.